Turnéplan

Ældre versioner af Internet Explorer viser ikke siden korrekt.

Turnéplan

 

 

Turnéplan for TeaterTasken sæson 2017/18

2017

Skibbykrøniken

 

16. september Brøndby Strand Kirke kl. 9.45 + 13.00

17. september Rindum Kirke, Ringkøbing kl. 16.00

19. september Lynæs Kirke kl. 13.00

20. september Søllerød Kirke kl. 16.00 og kl. 19.00

21. september Islebjerg Kirke kl. 13.00 og kl. 16.00

23. september Skibby Kirke kl. 9.45 og kl. 13.00

24. september Emdrup Kirke kl. 13.00

26. september Karise Kirke kl. 19.00

27. september Vejleå Kirke kl. 16.00 og 19.00

28. september Vejleå Kirke kl. 13.00

28. september Oppe Sundby Kirke kl. 17.00

30. september Vejleå Kirke kl. 9.45 og kl. 13.00

02. okt. Lumby kirke kl. 10.00 og 12.00

03. oktober Odense Valgmenighed kl. 18.30

04. oktober Johanneskirken Greve kl. 19.30

05. oktober Frihavns Kirken kl. 19.00

06. oktober Funder Kirke kl. 10.30

07. oktober Slangerup Kirke kl. 11.00

08. oktober Sthens Kirke Helsingør kl. 14.00 og kl 16.00

13.oktober Islebjerg Kirke kl. 17.30

 

02. november Res. Til Dyssegårdsskolen i Gentofte

07. november Frederikssund Kirke kl. 10.45 og kl. 19.00

 

 

Dannerbarn

 

22. september kl. 10.30 & 12.30 Parkteatret Frederikssund

01. oktober kl. 11.00 Næstved Egnsteater

09. oktober kl. 10.00 og 12.00 Frederiksværk

 

2018

Dannerbarn

12. februar Nordvangskolen, Glostrup kl. 10.00

19. februar Løgstrup Skole, Viborg kl. 10.35 og 13.05

20. februar Vestre Skole, Viborg kl. 10.25 og 12.25

25. februar Urania Næstved (for Børnehjælpsdagen) kl. 15.00

 

 

Abrahams Døtre

11. oktober Egtved Skole, Vejle kl. 9.00

11. oktober Tyregod Skole, Vejle kl. 13.30

12. oktober Bredagerskolen, Vejle kl. 9.30

12. oktober Jeg forventer en forestilling mere kl. 14.00 på en anden skole.

 

 

Hellig 3 Konger så Hjertensglad

25. oktober Hundige kirke kl 14.30

08 januar 2018 Aalborg kl. 9.15 og kl. 11.15

09 januar 2018 Kbh-Frederiksberg x 2

10 januar 2018 Kbh-Frederiksberg x 2, Tidspunkter og spillersteder fastsættes senere

11 januar 2018 Kbh-Frederiksberg x 2, Tidspunkter og spillersteder fastsættes senere

12 januar 2018 Kbh-Frederiksberg x 2, Tidspunkter og spillersteder fastsættes senere

15 januar 2018 Kastrup Kirke, kl. 10.00 og 12.00

16 januar 2018 Kbh-Frederiksberg x 2, Tidspunkter og spillersteder fastsættes senere

 

 

 

 

 

 

Skibbykrønikken

Uge 11 og 12 12-25 marts

 

 

Fortællinger:

 

Babelstårnet

 

 

 

Turnéplan for TeaterTasken sæson 2016/17

 

 

 

Dannerbarn

 

16. september Horsens Teaterfestival kl. 16:15

16. september Horsens Teaterfestival kl. 18:00

20. oktober Jægerspris kl.13:00 Jægerspris Slot Rebekka salen

21. oktober Frederiksberg kl. 13.00 Kulturhuset KU.BE.

27. oktober København kl. 10.30 Nationalmuseet

27. oktober København kl. 12.30 Nationalmuseet

28. oktober Roskilde kl. 10.30 Roskilde Teater: Laboratoriet i Raballerstræde

29. oktober Roskilde kl. 13.00 Roskilde Teater: Laboratoriet i Raballerstræde

31. oktober Kalundborg kl. 10:45 Rynkevangskolen

01. november Rødovre kl.17:00 Rødovre Sognehus

02. november Svaneke kl. 17:00 Kulturhuset FREM

05. november Kolding kl. 12:30 Koldinghus Riddersalen

08. november København kl. 19:00 Frihavnskirken Østerbro

11. november Frederiksberg kl. 17:00 Lindevang Kirke

14. november Kalundborg kl. 10:30 Tømmerup Skole

15. november Kalundborg kl. 10:20 Nyrupskolen

15. november Kalundborg kl. 12:10 Nyrupskolen

16. november Kalundborg kl. 12:00 Gørlev Skole

17. november Kalundborg kl. 10:40 Høng Skole

17. november Kalundborg kl. 12:30 Høng Skole

18. november Kalundborg kl. 12:30 Svebølle Skole

19. november Billund kl. 09:00 Billund Kommune

21. november Kalundborg kl. 10:40 Hvidebækskolen

21. november Kalundborg kl. 12:30 Hvidebækskolen

22. november Langeland kl.12:30 Ørstedskolen

23. november Langeland kl.09:00 Ørstedskolen

23. november Langeland kl.11:00 Ørstedskolen

24. november Odense kl. 19:00 Tornbjerg Kirke

28. november Frederikssund kl. 10:30 Trekløverskolen

29. november Frederikssund kl. 10:30 Ådalens Skole

30. november Frederikssund kl. 10:30 Slangerup Skole

01. december Ringkøbing kl. 10:00 Teatret OM

01. december Ringkøbing kl. 12:30 Teatret OM

 

19. april Ballerup kl. 10.00 Baltoppen

19. april Ballerup kl. 12.00 Baltoppen

21. april Odense kl. 10:30 Forsamlingshuset

21. april Odense kl. 16:00 Forsamlingshuset

22. april Ishøj kl. 13.00 Ishøj Kulturcafé

23. april Sønderborg, Aprilfestivalen

24. april Sønderborg, Aprilfestivalen

25. april Sønderborg, Aprilfestivalen

26. april Sønderborg, Aprilfestivalen

27. april Sønderborg, Aprilfestivalen

28. april Sønderborg, Aprilfestivalen

29. april Sønderborg, Aprilfestivalen

30. april Sønderborg, Aprilfestivalen

 

-----

 

Skibbykrønikken

 

23. marts Frederikssund kl. 18:00 Skibby Kirke

24. marts Frederikssund kl. 19:00 Skibby Kirke

24. marts Frederikssund Skibby Kirke

27. marts Frederikssund kl. 10:00 Frederikssund Kirke

28. marts Egedal kl. 10:00 Smørrum Kirke

29. marts Lyngby kl. 14:30 Christianskirken

29. marts Lyngby kl. 17:00 Christianskirken

30. marts Helsingør kl. 08:20 Sct. Mariæ Kirke

31. marts Lyngby kl. 17:00 Lyngby Kirke

03. april Egedal kl. 10:00 Ølstykke Kirke

04. april Sorgenfri kl. 13:00 Sogenfri Kirke

04. april Virum kl. 17:00 Virum Kirke

05. april Silkeborg kl. 10:30 Sinding Kirke

06. april København kl 09:00 Hellig Kors Kirke

06. april København kl 11:00 Hellig Kors Kirke

07. april Lyngby kl. 14:30 Lundtofte Kirke

07. april Lyngby kl. 17:00 Lundtofte Kirke

24. juni Assens kl.10:30 Vor Frue Kirke

24. juni Assens kl.12:30 Vor Frue Kirke

-----

 

Abrahams Døtre

 

23. august Ølstykke kl. 10:00 Udlejre Kirke

24. august Varde kl. 15.00 Brorsonskolen

24. august Varde kl. 19.00 Brorsonskolen

 

-----

 

Hellig 3 Konger så Hjertensglad

 

18. december Ølstykke kl. 11:00

 

04. januar Rønnede kl. 17:00 Kongsted Kirke

08. januar Åbenrå kl. 14:00 Fjelsted Kirke

12. januar Brøndby kl. 17:30 Brøndby Kirke

16. januar Ålborg kl. 09:00 Vor Frelser Kirke

16. januar Ålborg kl. 11:00 Vor Frelser Kirke

17. januar Brønderslev kl. 09:00 Hjallerup Kirke

17. januar Brønnerslev kl. 12:30 Thise Kirke

 

-----

 

Zakæus

 

10. oktober Aalborg kl. 09:00 Nørresundby Kirke

10. oktober Aalborg kl. 11:00 Nørresundby Kirke

11. oktober Aalborg kl. 09:00 Hals Kirke

11. oktober Aalborg kl. 11:00 Hals Kirke

12. oktober Brønderslev

 

-----

 

Babelstårnet

 

08. december Lille Skensved kl. 08:45 Højelse skole

 

04. febuar Fårevejle

13. febuart Vejleå Kirke

29. maj Køge

30. maj Køge

31. maj Køge

01. juni Køge

02. juni Køge

06. juni Køge

07. juni Køge

08. juni Køge

09. juni Køge

 

-----

 

Peter og Rosa

 

06. april Tøløse kl. 12:30 Tøløse Kirke

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

 

 

 

 

-----

 

 

-----

 

-----

 

-----

 

 

 

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -