Turnéplan

Ældre versioner af Internet Explorer viser ikke siden korrekt.

Turnéplan

 

 

 

Turnéplan for TeaterTasken sæson 2016/17

 

 

 

Dannerbarn

 

16. september Horsens Teaterfestival kl. 16:15

16. september Horsens Teaterfestival kl. 18:00

20. oktober Jægerspris kl.13:00 Jægerspris Slot Rebekka salen

21. oktober Frederiksberg kl. 13.00 Kulturhuset KU.BE.

27. oktober København kl. 10.30 Nationalmuseet

27. oktober København kl. 12.30 Nationalmuseet

28. oktober Roskilde kl. 10.30 Roskilde Teater: Laboratoriet i Raballerstræde

29. oktober Roskilde kl. 13.00 Roskilde Teater: Laboratoriet i Raballerstræde

31. oktober Kalundborg kl. 10:45 Rynkevangskolen

01. november Rødovre kl.17:00 Rødovre Sognehus

02. november Svaneke kl. 17:00 Kulturhuset FREM

05. november Kolding kl. 12:30 Koldinghus Riddersalen

08. november København kl. 19:00 Frihavnskirken Østerbro

11. november Frederiksberg kl. 17:00 Lindevang Kirke

14. november Kalundborg kl. 10:30 Tømmerup Skole

15. november Kalundborg kl. 10:20 Nyrupskolen

15. november Kalundborg kl. 12:10 Nyrupskolen

16. november Kalundborg kl. 12:00 Gørlev Skole

17. november Kalundborg kl. 10:40 Høng Skole

17. november Kalundborg kl. 12:30 Høng Skole

18. november Kalundborg kl. 12:30 Svebølle Skole

19. november Billund kl. 09:00 Billund Kommune

21. november Kalundborg kl. 10:40 Hvidebækskolen

21. november Kalundborg kl. 12:30 Hvidebækskolen

22. november Langeland kl.12:30 Ørstedskolen

23. november Langeland kl.09:00 Ørstedskolen

23. november Langeland kl.11:00 Ørstedskolen

24. november Odense kl. 19:00 Tornbjerg Kirke

28. november Frederikssund kl. 10:30 Trekløverskolen

29. november Frederikssund kl. 10:30 Ådalens Skole

30. november Frederikssund kl. 10:30 Slangerup Skole

01. december Ringkøbing kl. 10:00 Teatret OM

01. december Ringkøbing kl. 12:30 Teatret OM

 

19. april Ballerup kl. 10.00 Baltoppen

19. april Ballerup kl. 12.00 Baltoppen

21. april Odense kl. 10:30 Forsamlingshuset

21. april Odense kl. 16:00 Forsamlingshuset

22. april Ishøj kl. 13.00 Ishøj Kulturcafé

23. april Sønderborg, Aprilfestivalen

24. april Sønderborg, Aprilfestivalen

25. april Sønderborg, Aprilfestivalen

26. april Sønderborg, Aprilfestivalen

27. april Sønderborg, Aprilfestivalen

28. april Sønderborg, Aprilfestivalen

29. april Sønderborg, Aprilfestivalen

30. april Sønderborg, Aprilfestivalen

 

-----

 

Skibbykrønikken

 

23. marts Frederikssund kl. 18:00 Skibby Kirke

24. marts Frederikssund kl. 19:00 Skibby Kirke

24. marts Frederikssund Skibby Kirke

27. marts Frederikssund kl. 10:00 Frederikssund Kirke

28. marts Egedal kl. 10:00 Smørrum Kirke

29. marts Lyngby kl. 14:30 Christianskirken

29. marts Lyngby kl. 17:00 Christianskirken

30. marts Helsingør kl. 08:20 Sct. Mariæ Kirke

31. marts Lyngby kl. 17:00 Lyngby Kirke

03. april Egedal kl. 10:00 Ølstykke Kirke

04. april Sorgenfri kl. 13:00 Sogenfri Kirke

04. april Virum kl. 17:00 Virum Kirke

05. april Silkeborg kl. 10:30 Sinding Kirke

06. april København kl 09:00 Hellig Kors Kirke

06. april København kl 11:00 Hellig Kors Kirke

07. april Lyngby kl. 14:30 Lundtofte Kirke

07. april Lyngby kl. 17:00 Lundtofte Kirke

24. juni Assens kl.10:30 Vor Frue Kirke

24. juni Assens kl.12:30 Vor Frue Kirke

-----

 

Abrahams Døtre

 

23. august Ølstykke kl. 10:00 Udlejre Kirke

24. august Varde kl. 15.00 Brorsonskolen

24. august Varde kl. 19.00 Brorsonskolen

 

-----

 

Hellig 3 Konger så Hjertensglad

 

18. december Ølstykke kl. 11:00

 

04. januar Rønnede kl. 17:00 Kongsted Kirke

08. januar Åbenrå kl. 14:00 Fjelsted Kirke

12. januar Brøndby kl. 17:30 Brøndby Kirke

16. januar Ålborg kl. 09:00 Vor Frelser Kirke

16. januar Ålborg kl. 11:00 Vor Frelser Kirke

17. januar Brønderslev kl. 09:00 Hjallerup Kirke

17. januar Brønnerslev kl. 12:30 Thise Kirke

 

-----

 

Zakæus

 

10. oktober Aalborg kl. 09:00 Nørresundby Kirke

10. oktober Aalborg kl. 11:00 Nørresundby Kirke

11. oktober Aalborg kl. 09:00 Hals Kirke

11. oktober Aalborg kl. 11:00 Hals Kirke

12. oktober Brønderslev

 

-----

 

Babelstårnet

 

08. december Lille Skensved kl. 08:45 Højelse skole

 

04. febuar Fårevejle

13. febuart Vejleå Kirke

29. maj Køge

30. maj Køge

31. maj Køge

01. juni Køge

02. juni Køge

06. juni Køge

07. juni Køge

08. juni Køge

09. juni Køge

 

-----

 

Peter og Rosa

 

06. april Tøløse kl. 12:30 Tøløse Kirke

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

Turnéplan for TeaterTasken sæson 2015/16

 

 

 

Dannerbarn

 

08. september kl. 10.30 Rebekka salen Jægerspris Slot

09. september kl. 19.00 Rebekka salen Jægerspris Slot

10. september kl. 10.00 Rebekka salen Jægerspris Slot

13. september kl. 15.30 Hvidborg Børnehjem i Hvidovre

14. september kl. 10.30 Roskilde Private Realskole

16. september kl. 11.00 Orø strand

17. september kl. 14.30 Stevns Dagskole, Boestofte

14. oktober kl. 11.00 Rebekka salen Jægerspris Slot

14. oktober kl. 13.00 Rebekka salen Jægerspris Slot

15. oktober kl. 15.00 Hofteatret Kbh.

18. oktober kl. 14.00 Kvindemuseet i Århus

 

27. februar kl. 17.00 Islebjerg Kirke, Frederikssund

30. marts kl. 17.00 Klaverfabrikken, Hillerød

31. marts kl. 17.00 Kalundborg

02. april kl. 13.00 Løkkehus, Odense

05. april kl. 10.00 Kongsholmscentrets Festsal, Albertslund

09. april kl. 14.00 Østre Lindet, Røddind

11. april kl. 10.30 Skolen på Duevej Aprilfestivalen Frederiksberg

13. april kl. 19.00 Kastanievejens Efterskole Aprilfestivalen, Frederiksberg

15. april kl. 15.30 Riddersalen, Frederiksberg, Aprilfestivalen

15. april kl. 17.30 Riddersalen, Frederiksberg, Aprilfestivalen

03. maj kl. 13.00 Rebekkasalen, Jærgerspris Slot, Jægerspris

-----

 

Farfar Krigsmand

 

10. november kl. 19.30 Frihavns Kirkes menighedshus, Østerbro

12. november kl. 19.00 Rødovre Sognegård

16. november kl. 10.00 Sognegården i Hinnerup

16. november kl. 12.00 Sognegården i Hinnerup

17. november kl. 10.30 Kulturhuset Sløjfen i Hadsten

17. november kl. 14.30 Kulturhuset Sløjfen i Hadsten

18. november kl. 14.30 Tornbjerg Kirke sognegård, Odense

19. november kl. 10.00 Ringkøbing Skole, Ringkøbing

19. november kl. 12.30 Ringkøbing Skole, Ringkøbing

20. november kl. 10.30 Sæby Bibliotek, Frederikshavn

20. november kl. 12.30 Sæby Bibliotek, Frederikshavn

26. november kl. 10.00 Forsamlingshuset i Lumby, Odense

01. december kl. 10.30 Sinding Kirke ved Silkeborg

 

-----

 

Hellig 3 Konger så Hjertensglad

 

09. december kl. 17.00 Villingerød Kirke, Dronning Mølle

 

05. januar kl. 17.00 Tornbjerg Kirke, Odense

06. januar kl. 17.00 Kongsted Kirke, ved Faxe

08. januar kl. 17.00 Lyngby Kirke

11. januar kl. 12.00 Hurup Kirke

12. januar kl. 08.30 Tømmerby Kirke

12. januar kl. 13.00 Lødderup Kirke

13. januar kl. 09.00 Ansgars Kirke, Ålborg

13. januar kl. 11.00 Ansgars Kirke, Ålborg

14. januar kl. 10.00 Sankt Hans Kirke, Hjørring

14. januar kl. 12.00 Sankt Hans Kirke, Hjørring

15. januar kl. 09.00 Jerslev Kirke, Brønderslev

15. januar kl. 12.30 Asaa Kirke, Brønderslev

20. januar kl. 18.00 Benløse Kirke, Ringsted

21. januar kl. 17.00 Hvejsel Kirke, Jelling

 

-----

 

Abrahams Døtre

 

Planlagt turné i ugerne 45, 46 og 47

 

25. januar kl. 17.00 Vejlstrup Valgmenighed

25. januar kl. 19.30 Vejlstrup Valgmenighed

26. januar kl. 10.00 Asnæs Kirkes Sognegård

08. marts kl. 10.00 Udlejre Kirke, Ølstykke

-----

 

Lille Blå og Lille Gul

 

08. juni Billund

-----

 

Zakæus

 

Uge 44 + 45 + 46 i Køge området

23. november kl. 09.00 Vor Frues Kirke, Aalborg

23. november kl. 11.00 Vor Frues Kirke, Aalborg

24. november kl. 09.00 Nibe Kirke, Nibe

24. november kl. 11.00 Nibe Kirke, Nibe

25. november kl. 10.00 Flauenskjold Skole, Dronningelund

 

05. februar kl. 17.00 Lyngby Kirke

 

-----

 

Babelstårnet

 

06. februarkl. 11.00 Fårevejle

27. aprilkl. 17.00 Avedøre Kirke

09. maj Køge

10.maj Køge

11. maj Køge

12. maj Køge

13. maj Køge

16. maj Køge

17. maj Køge

18. maj Køge

19. maj Køge

20. maj Køge

12. juni Valdekilde

 

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

Turnéplan for TeaterTasken sæson 2014/15

 

Dit Sted - Lyt Med (Gratis i forbindelse med Aprilfestival)

20. april 2015 Jægerspris Bibliotek kl. 14-16

21. april 2015 Frederikssund Bibliotek kl. 13-15

22. april 2015 Skibby Bibliotek kl. 10-13

24. april 2015 Slangerup Bibliotek kl. 13-16

 

Lille Blå Lille Gul

7. marts 2015 Randers Kunstmuseum kl. 14.00

 

Hellig 3 Konger så Hjertensglad

13. okt. 2014 Sct. Bendts Kirke, Ringsted kl. 14.00

28. november 2014 Ulstrup Bibliotek kl. 16.00

29. november 2014 Tårnby Bibliotek kl. 11.00

12. Januar 2015 Visby Kirke, Thy kl. 12.00

13. januar 2015 Thisted Kirke, Thisted kl. 8.30

13.januar 2015 Ansgar Kirke, Erslev kl. 12.00

14. januar 2015 Nørresundby Kirke, Nr. Sundby kl. 9.00 + 11.00

15. januar 2015 Hirtshals Kirke kl. 10.15 + 12.15

 

Babelstårnet

31. januar 2015 Fårevejle kirke kl. 11.00

23. marts 2015 Hvidekilde kl. 20.15

10 fortællinger i Uge 21 + 22 Babelstårnet i Køgeområdet

 

Abrahams Døtre

20. oktober 2014 Gug kirke kl. 9.30 + 11.30

21. oktober 2014 Bagterp Skole, Hjørring kl. 10.00 + 12.00

22. oktober 2014 Hjallerup Kulturhus kl. 10.00

23. oktober 2014 Brønderslev sognegård kl. 10.00

27. oktober 2014 Virklund Kirke, Silkeborg kl. 9.30

27. oktober 2014 Funder Skole, Silkeborg kl. 13.15

28. oktober 2014 Hvinningdal Kirke, Silkeborg kl. 9.30

28. oktober 2014 Skægkærskolen, Silkeborg kl. 13.00

29. oktober 2014 Silkeborg Sognegård, Silkeborg kl. 9.00 + 12.00

 

Farfar Krigsmand

5. november 2014 Tingkærskolen, Odense kl. 10.30

6. november 2014 Sognegården ved Måløv Kirke kl. 19.00

7. november 2014 Karise Kirke sognegård kl. 15.00

8. november 2014 Dalum Kirkes Anneks, Odense SV kl. 13.00

11. november 2014 Lumby Sognegård Odense N kl. 10.00

12. november 2014 Lystrup Kirke, sognegården (Århus egnen) kl. 10.00

13. november 2014 Odense Valgmenighed kl. 19.00

14. november 2014 Kollerup Multihal, Kollerup skole. (Vejle) kl. 16.30

18. november 2014 Rødovre kirke, Rødovre kl. 17.00

19. november 2014 Hadsten Højskole kl. 10.00 + kl. 13.00

20. november 2014 Sognegården, Hinnerup kl. 10 & kl. 12.00

21. november 2014 Brødskov Skolen v. Hillerød kl. 16.00

24. november 2014 Strøby Kirke kl. 19.00

25. november 2014 Frihavnskirken kl. 19.30

27.november 2014 Teatret Om, Ringkøbing kl. 10.00 & 12.30